Виконавці у співпраці з LC

РОМАН    БІЛЬ

Народився 19 травня 1955 року в Коломиї.

Освіта – Івано – Франківське музичне училище імені Дениса Січинського (1970-1974), баян і диригування оркестром народних інструментів, клас В. С. Бородіна;

– Київський інститут театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого (1978-1982), актор драматичного театру і кіно, курс доцента Нінель Антонівни Биченко.

Працював у Сумському театрі для дітей та юнацтва «Арлекін», але вже на початку 1983 року переїхав до Львова. Спочатку була праця у Львівському театрі для дітей та юнацтва, а з кінця 1987 і дотепер – Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької.

Паралельно – з 2000 року – є актором Творчої майстерні «Театр у Кошику» (режисер Ірина Волицька), бере участь в постановках: Микола Задорожний в «Украденому щасті» І. Франка (Диплом за кращу чоловічу роль на міжнародному театральному фестивалі в Кам’янське), Месія в «Одержимій» Лесі Українки, Браца в «Провині» Н. Ромчевіча.

Разом з актором Ярославом Мукою створив кабаретовий дует «Чотири шкельця», в репертуарі якого стрілецькі пісні та галицькі романси-шлягери Б. Весоловського, С. Гумініловича, Я. Барнича, М. Стахури, В. Балтаровича, Л. Лепкого, Р. Купчинського та інших українських композиторів.

Працює в різних театральних студіях, де ставить літературно-музичні композиції і вистави – «Ромео і Джульєтта» В. Шекспіра та «За двома зайцями» М. Старицького (театр «Нова мета»), «Ніч перед Різдвом» за М. Гоголем (Дитячий телевізійний театр «Юрашек»), «Вертеп» за народними мотивами та інші.

З 2001 року викладає акторську майстерність у Львівському державному училищі культури і мистецтв. Випустив 4 акторські курси (дипломні вистави – «Серенада» Сл. Мрожека, «Моральність пані Дульської» Г. Запольської, «Станція» О. Вітру і «Ніжні почуття» Б. Хмельницького за повістю О. Уайльда «Кентервільський привид»). Значна частина випускників отримують або вже отримали вищу акторську і режисерську освіту.

Член Коломийської асоціації митців (КАМ), «Клубу коломийців», Ротарі клубу «Львів-Ратуша».

Лев     МЕНЦІНСЬКИЙ

Лев Менцінський – талановитий український скрипаль. Його гра вражає музичною виразністю та технічною досконалістю. У віці лише 18 років зарекомендував себе як один з яскравих артистів нового покоління.

Прагне зробити класичну та сучасну музику більш доступною для широкої аудиторії слухачів.

Лауреат національних та міжнародних конкурсів, зокрема ХІІ Всеукраїнського конкурсу камерних ансамблів "Класичний меридіан", ХІІІ Всеукраїнського конкурсу скрипалів "Класичний меридіан" та лауреат І ступеня Міжнародного конкурсу скрипалів "Обрії класики", II Міжнародного конкурсу скрипалів "Odesa Music Olymp".

Активно виступає як соліст і камерний музикант на багатьох фестивалях, включаючи “KarpatyART”, "Czwartkowe Wieczory z Muzyka Kameralna" (Іновроцлав, Польща), “Ніч у Львові”(Львів, Україна) та ін.

Стипендіат німецького мистецького фонду "Michael Stricharz Foundation Dall‘Arco Hamburg".

Брав участь у майстер-класах професора Олега Криси та народної артистки України Богдани Півненко.

Окрім сольних та ансамблевих виступів, Лев Менцінський разом з братом – диригентом і віолончелістом Модестом Менцінським, є активним учасником ініціативи “Музика молоді”, що дозволяє студентам вітчизняних закладів виступати соло на концертних майданчика України. Є одним із засновників ансамблю солістів "LVIV SOLO" з котрим постійно концертує.

Народився у Львові. Навчався у Львівській спеціалізованій музичній школі ім. Соломії Крушельницької в класі скрипки викладача Олесі Менцінської. Згодом в 2019 році розпочав навчання у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка в класі скрипки професорки, народної артистки України Лідії Шутко, клас камерного ансамблю професорки, заслуженої артистки України Олени Пилатюк.

Грає на скрипці, яка була створена в 1812 році італійським майстром Стефано Барбєріусом. На цьому інструменті зробив численні студійні відео та аудіо записи творів сучасних та класичних композиторів.

Катерина     ШАЛАЙСЬКА

Молода львівська скрипалька, репертуар якої сповнений шедеврами світової музики, серед яких популярні твори українських композиторів. Метою своєї концертної діяльності виконавиця першочергово вбачає пропагування і поширення саме української музики.

Початкову музичну освіту здобула у ЛССМШІ ім. С. Крушельницької в класі скрипки викладача Олесі Менцінської. Продовжила вдосконалювати фахові здібності, здобувши диплом магістра, а згодом як асистент-стажист в ЛНМА ім. Лисенка у класі скрипки професора, народної артистки України Лідії Шутко.

Брала участь у майстер-класах відомих скрипалів: Олега Каськіва (Швейцарія-Україна), Джорджа Главічки (Бельгія-Британія), Наталії Райтель (Німеччина-Україна), та камерних майстер-класів Gryphon Trio (Канада).

Катерина — лауреат та дипломант  міжнародних і всеукраїнських конкурсів, серед яких: III всеукраїнський конкурс скрипалів (Львів), Міжнародний конкурс скрипалів ім. М. Скорика (Львів), Конкурс камерних ансамблів ім. В. Повзуна (Одеса), Міжнародний конкурс Амадей (Харків).

Окрім сольних концертів активно виступає як учасник різноманітних камерних складів в Україні та закордоном. Зокрема, з 2019 року очолює молодий львівський струнний колектив “Lviv Solo” як концертмейстер. 

З 2021 року – артистка академічного камерного оркестру Львівської національної філармонії ім. М. Скорика “Віртуози Львова”.


Марія     ФЕДИНА

Піаністка, камералістка. Початкову музичну освіту розпочала у Кропивницькій ДШМ.  З 2014 року продовжила навчання у Кропивницькому фаховому музичному коледжі , клас фортепіано старшого викладача Людмили Мельникової.

У 2018 році продовжила вдосконалювати професійні вміння у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка у класі фортепіано та камерного ансамблю професора Олени Пилатюк та класі концертмейстерства Марії Макари. У 2024 році здобула ступінь магістра.

З 2022 року Марія Федина працює концертмейстером кафедри скрипки у класі народного артиста України, професора Ігоря Пилатюка.

Піаністка є лауреатом всеукраїнських та міжнародних конкурсів, серед яких: Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Нейгаузівські музичні зустрічі» (ІІІ премія, Кропивницький - 2018), Відкритий конкурс молодих піаністів (ІI премія, Запоріжжя - 2018), XV Міжнародний фортепіанний форум «Bieszczady bez granic» (нагорода Органіст Форуму, Польща, Сянок - 2019), XXII Музичний конкурс та фестиваль «Музика без кордонів» (Гран-прі Концертмейстера та II премія - за сольне виконання,  Литва, Друскінінкай - 2022), XIX Міжнародний фортепіанний форум «Bieszczady bez granic» (нагорода ім. Тетяни Шебанової за найкраще виконання творів Фредеріка Шопена, Польща, Сянок - 2024). У 2023 році піаністка стала стипендіатом Вагнерівського музичного товариства (Німеччина, Байройт).

Брала участь у майстер-класах багатьох відомих піаністів – Юрія Кота, Йожефа Єрміня, Віри Носіної, Анджея Татарського, Олександри Звербліте, Михайла Воскресенського, Анни Стемпінь-Ясновської.

Виступала з концертними програмами містами України, Польщі, Німеччини,  зокрема, за сприяння організації “Vere music fund” виступила з речиталем музики українських композиторів у залі “Vere music hub” м. Київ.

Марія Федина провадить активну концертну діяльність як камералістка та сольна виконавиця.


Марта      БОЙКО

Талановита піаністка, студентка Львівської Національної музичної академії імені Миколи Лисенка (клас професора Пилатюк Олени Борисівни).

Є активною учасницею різноманітних музичних проєктів в Україні та за її межами, зокрема брала участь у чотирьох едиціях міжнародного українсько-польського проєкту «Muzyka nas łączy» як солістка та концертмейстерка, а також була учасницею проєкту Music Student Exchange Ukraine-Canada 2023 як виконавиця.

Співпрацювала з українськими та закордонними оркестрами, серед яких симфонічний оркестр міста Домославіце (Польща) та камерний оркестр Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика «Віртуози Львова».

Піаністка є лауреаткою багатьох національних та міжнародних конкурсів – зокрема, це IV Міжнародний конкурс юних піаністів імені Василя Барвінського (2018, Україна), 31st Roma International Piano Competition “solo category” (2022, Італія), Фестиваль-конкурс української музики імені Марії Крушельницької (2023, 2024, Україна).

Провадить активну концертмейстерську діяльність, а саме – була провідним концертмейстером у виставі «Горить моє серце» (камерна сцена Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика, 2021), є лауреаткою конкурсу молодих виконавців у складі вокально-фортепіанного дуету (Україна, 2023).

Окрім цього, піаністка захоплюється музичною критикою і є авторкою рецензій на концерти та статей на музичну тематику, які опубліковані у журналі «Музика» та порталі «Експеримент».


Варвара      ЩЕРБАК

Талановита піаністка, лауреатка всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Народилась в м.Слобожанський Харківської області, де отримала початкову музичну освіту. Згодом вступила до Харківського музичного фахового коледжу ім. Б.М.Лятошинського, клас Фрід С.Г. Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну вимушено переїхала до м.Львів та зараз продовжує навчання у Львівському музичному фаховому коледжі ім.С.П.Людкевича у класі викладача Борис З.В.


Репертуар піаністки охоплює твори Й.C.Баха, В.Моцарта, Й.Гайдна, Л.Бетховена, Ф.Шопена, Ф.Ліста, Е.Гріга, М.Лисенка, В.Косенка, В.Сильвестрова, І.Шамо, Б.Лятошинського та ін.


Травень 2022 — лауреатка І ступеня в Х міжнародному двотуровому конкурсі музичного мистецтва "Київський колорит". 

У березні 2024 року здобула Гран-Прі в ІІ відкритому фестивалі-конкурсі української музики ім.Марії Крушельницької.


Веде активну виконавську діяльність як солістка, а також в складі камерного ансамблю співпрацює з Т. Менцінським та А. Хрущем.

Ірина   КІРЧАНОВА

Концертуюча піаністка. Навчалася у ЛССМШІ ім. С. Крушельницької (клас викладача-методиста О. С. Амбарцумян) та ЛНМА імені М.В. Лисенка у класі проф. Й. Ерминя.

2014 – 2017 рр. – аспірантка кафедри спеціального фортепіано (клас проф. Й. Ерминя). Працює у ЛНМА ім. М. Лисенка (з 2013 р. і до сьогодні) та у ЛССМШІ ім. С. Крушельницької (з 2016 р. і до цього часу).

Як солістка є Лауреаткою Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів. Серед них до прикладу: Лауреатка II премії Міжнародного конкурсу піаністів ім. Б. Крістофорі (Санкт-Петербург, Росія, травень 2013), Лауреатка III премії VII Шопенівського Міжнародного конкурсу піаністів ім. Г. і Л. Стефанських (Краків, Польща, червень 2016).

Також веде активну концертну діяльність як артистка камерного ансамблю, бере участь у конкурсах та є лауреаткою, є активною учасницею фестивалів, майстер-класів, зокрема – запрошеною піаністкою на концертні виступи XVI Міжнародних майстер-класів для кларнета та саксофона (м. Острава, Чехія, липень 2017).  У вересні 2020 р. за ініціативи Ірини у Львові в рамках фестивалю “Контрасти” відбулося виконання мелодрами А. Шенберга “Місячний П’єро” (де також виконувала і партію фортепіано, ідея українського перекладу та сам переклад Максима Римара). Ще одне виконання мелодрами в українському перекладі відбулося також на сцені Львівської філармонії, вже у грудні 2020 р. в рамках Концертної серії “Pro et contra”.

У творчій біографії Ірини вже понад 35 конкурсів у якості концертмейстера в Україні та за кордоном (Польща, Італія, Хорватія, Чехія, Словаччина та ін.), численні відзнаки у категорії “Кращий концертмейстер” (наприклад, з останніх – диплом найкращого концертмейстера конкурсу молодих вокалістів ім. Василя Сліпака (2021). Приймає участь у різноманітних майстер-класах ( наприклад майстер-класи Igor Frantisák (кларнет, 2017), Друга Літня Музична Академія Дори Шварцберг (2017), Toon Fret (флейта, 2018), Янош Балінт (флейта, 2019), Олег Каськів (скрипка, вересень 2019), Богдана Півненко (скрипка, 2021), Sir James Galway (флейта, 2021), Оперна школа Coloratura Opera lab (2021), Агата Шимчевська (скрипка, 2021), Валерій Соколов (скрипка, 2021, 2022), майстер-класи в рамках конкурсу молодих вокалістів ім. Василя Сліпака (2021), Матвій Дьомін (флейта, 2022), Олег Криса (скрипка, 2022), Марія Перадзинська (флейта, 2022) та ін.

Спільні виступи зокрема з такими виконавцями як: Геза Барта Bartha Geza (кларнет, 2015), Ігор Франтішак Igor Frantisák (кларнет, 2017 та 2018), Корнел Волак Kornel Wolak (кларнет, 2017), Пьотр Лято Piotr Lato (кларнет, 2018), Ян Романовський Jan Romanowski (скрипка, 2019), Валерій Соколов (скрипка, 2021), Олександр Пірієв (віолончель, 2021), Олексій Пальчиков (тенор, 2022) та багато інших.

У співпраці з організатором благодійних подій Германом Гошкадором та “Театром ім. Франца Кафки” підготувала ряд програм та благодійних концертів, які відбувалися у Львові та в містах західної України впродовж 2022-2024 рр.

В листопаді 2022 року була запрошена для участі в благодійних “Українських Вечорницях”, організованих УГКЦ “Всіх Святих” у м. Гамбург (Німеччина), де яскраво представила творчість українських композиторів як солістка, а також і як концертмейстер дівочого хору та у дуеті з Олексієм Пальчиковим (тенор, Україна – Німеччина).

У серпні 2023 року за ініціативи директора ЛДМЛ імені Соломії Крушельницької п. Лева Закопця , а також благодійних організацій і фондів “Іспанський центр”, “Cluster SOS Ucrania”, “Alas de Ucrania ” та багатьох ін., разом з учнями Ліцею приймала участь у концертній серії містами Памплона й Тудела  (Іспанія). Концерти відбулися на найвищому рівні, публіка зустрічала гостей шаленими оваціями й надзвичайно теплим прийомом, усі гості на кожному з концертів, у тому числі й високоповажні мери міст, – були вражені та захоплені українськими музикантами.

У вересні 2023 року в туристично-рекреаційному центрі Chardworek, що біля Бжозува (Польща) разом з учнями ЛДМЛ імені Соломії Крушельницької приймала участь у проєкті обміну польсько-української молоді, де мала змогу поспівпрацювати з хором зі Стальової Волі (Chór Dziewczęcy Puellarum Cantus, Stalowa Wola), а також підготувати концерт з учнями ЛДМЛ імені Соломії Крушельницької, який теж відбувся з великим успіхом.

Активно вдосконалюється, вивчає новий репертуар, постійно приймає участь у різноманітних концертах, фестивалях, співпрацює з різними виконавцями й артистами, активно пропагуючи в Україні та за кордоном твори українських композиторів.